Muenje se nastavlja Viola nadigrala Milan

Fudbaleri Milana poraeni su na „San Siru“ od Fiorentine sa 1:3 (0:1), u poslednjem meu estog kola italijanske Serije A.

Sampdorija – Inter 1:3 (0:2)
(Jankto 55 – Sensi 20, Sanes 22, Galjardini 61)
Sasuolo – Atalanta 1:4 (0:4)
(Defrel 62 – Gomes 6, 29, Gosens 13, Zapata 35)

nedelja:
Napoli – Brea 2:1 (2:0)
(Mertens 13, Manolas 45+4 – Baloteli 67)
Lacio – enoa 4:0 (2:0)
(Milinkovi-Savi 7, Radu 40, Kaisedo 59, Imobile 78)
Milan – Fiorentina 1:3 (0:1)
Leao 80 – Pulgar 14p, Kastrovili 66, Riberi 78)

„Rosoneri“ se dosta mue na startu sezone, ovo im je etvrti poraz u domaem prvenstvu i nalaze se na poraavajuem 16. mestu.

U potpuno drugaijoj situaciji je Fiorentina, koja je u usponu forme i trenutno je na 9. poziciji na tabeli.

Gosti iz Firence su do vostva doli u 14. minutu, pogotkom Pulgara iz penala i sa tim rezultatom otilo se na odmor.

Na startu drugog dela igre, Milan upada u jo vei problem, poto je direktar crveni karton zaradio Musakio.

Dupliranje prednosti Fiorentini donosi Kastrovili u 66. minutu, da bi samo etiri minuta kasnije Kjeza promaio novi penal za svoju ekipu.

Ipak, utakmicu reava iskusni Frank Riberi u 78. minutu, koji sjajnim „lanjakom“, a zatim i udarcem postie novi gol za „ljubiaste“.

Mladi krilni napada Milana Rafael Leao uspeo je pogotkom u 80. minutu da ublai teak poraz „rosonera“.

Neto ranije, Kaljari i Verona podelili su bodove (1:1).

Domai su nakon pobede nad Napolije u prolom kolu, bili blizu jo jednog trijumfa, nakon pogotka oaa Pedra u 29. minutu.

Ipak, Davide Faraoni u 66. minutu donosi izjednaenje svojoj ekipi i postavlja konaan rezultat utakmice.